2011-10-08 Energetiks Dance Competition

8th October, 2011

First NameSurnameSuburbStatePointsPlacing
EllieMichaelAlfredtonVictoria95.001st
AaronLynchTorquayVictoria94.002nd
PriscillaDanielsMount HelenVictoria90.003rd
EllieCooperAvondale HeightsVictoria89.00Honourable Mention
ShauniChetcutiEssendonVictoria88.00Highly Commended
TaylerCraigFrankston SouthVictoria88.00Highly Commended

First NameSurnameSuburbStatePointsPlacing
AaronLynchTorquayVictoria93.001st
ZoeCoppingerNiddrieVictoria92.002nd
KeyaneDaltonLangwarrinVictoria90.003rd
MatthewPainterWhite HillsVictoria89.00Honourable Mention
AdrianRussoDiggers RestVictoria88.00Highly Commended
JenniferMcCleanStrathfieldsayeVictoria88.00Highly Commended

First NameSurnameSuburbStatePointsPlacing
GeorgiaSwanMitchell ParkVictoria94.001st
BrydeeLyttleBallaratVictoria93.002nd
EllieMichaelAlfredtonVictoria92.003rd
SophiePickavanceBlack HillVictoria91.00Honourable Mention
AaronLynchTorquayVictoria89.00Highly Commended
BriannahDavisCranbourne SouthVictoria89.00Highly Commended
ReubenMorganSebastopolVictoria89.00Highly Commended

Group NameSuburbStatePointsPlacing
Anita Coutts School of DanceBallaratVictoria93.001st
Carole Oliver School of BalletAlfredtonVictoria92.002nd
Ballarat Ballet CentreBallarat WestVictoria91.003rd
Michelle Slater-Coyne Performing Arts StudioEssendonVictoria90.00Honourable Mention
Jane Moore Academy of BalletCarrum DownsVictoria89.00Highly Commended

Group NameSuburbStatePointsPlacing
Michelle Slater-Coyne Performing Arts Studio Troupe AEssendonVictoria94.001st
Samantha Hunt Academy of Dance Troupe AKoo Wee RupVictoria93.002nd
Bev Palmer Dancers Troupe ASouth MorangVictoria91.003rd
DancescapeNiddrieVictoria89.00Honourable Mention
Isolation Performing Arts StudioTullamarineVictoria87.00Highly Commended
Dance Lane PASLavertonVictoria87.00Highly Commended
Kerry Moore School of BalletBallaratVictoria87.00Highly Commended

2011 Energetiks Dance Competition Aggregates

Awarded to Emma Ho

Awarded to Kandice Bannister

Awarded to Christian Ambesi

Awarded to Kade Hughes

Awarded to Alexandra Moore

Array Vanessa Jeffs

Awarded to Teagan Loriot

Awarded to Aaron Lynch

Awarded to Aaron Lynch

Awarded to Michelle Slater-Coyne Performing Arts Studio

Array Michael Tabone, Noble Park

Array Summer Bailey, Geelong North