2009-10-03 Energetiks Dance Competition

3rd October, 2009

First NameSurnameSuburbStatePointsPlacing
ThomasLaceySouth WarrandyteVictoria99.001st
ShaeEganEast KeilorVictoria98.002nd
AaronLynchTorquayVictoria97.00Equal 3rd
JenniferMcCleanStrathfieldsayeVictoria97.00Equal 3rd
KeyaneDaltonLangwarrinVictoria96.00Honourable Mention
ShauniChetcutiAltonaVictoria96.00Honourable Mention
ZoeCoppingerNiddrieVictoria96.00Honourable Mention
KaylahAttardDeer ParkVictoria96.00Honourable Mention
ChantelleSampsonGlenroyVictoria95.00Highly Commended
AdrianRussoDiggers RestVictoria95.00Highly Commended
TaylerCraigFrankston SouthVictoria95.00Highly Commended
AliceDiffeyNorth CarltonVictoria
MatthewPainterWhite HillsVictoria
ShayleeMurrayLangwarrinVictoria
SarahVesetasEppingVictoria
AaronLynchTorquayVictoria
EmmaMacKenzieTaylors LakesVictoria
KateTullbergBenallaVictoria
SarahKingMount ElizaVictoria
BrittanyTeichertBenallaVictoria
GeorgiaClarkEssendonVictoria
EmmaSwannieEssendonVictoria
KaitlynWoodWantirnaVictoria
NicoleHarmanKynetonVictoria
GraceMaddernEssendonVictoria
DakotaGordoisMaiden GullyVictoria

First NameSurnameSuburbStatePointsPlacing
ShaeEganEast KeilorVictoria98.001st
LucyPykeBallaratVictoria96.002nd
AshleyBrightDelacombeVictoria94.003rd
JessieTullbergBenallaVictoria93.00Honourable Mention
ElizaBrayshawDelacombeVictoria
FreyaTullbergBenallaVictoria

First NameSurnameSuburbStatePointsPlacing
EllieMichaelSmythes CreekVictoria98.001st
PriscillaDanielsMt HelenVictoria97.002nd
LucyMcDermontLangwarrin SouthVictoria96.003rd
MaximeHexterNorth CarltonVictoria95.00Honourable Mention
AshleyBrightDelacombeVictoria
LucyPykeBallaratVictoria
JenniferMcCleanStrathfieldsayeVictoria
NatalieBrayCarrum DownsVictoria
MadaleneMaceraMount GambierSouth Australia

Group NameSuburbStatePointsPlacing
Carole Oliver School of BalletAlfredtonVictoria99.001st
Michelle Slater Performing Arts StudioEssendonVictoria98.002nd
Joanne O'Kelly School of DanceLangwarrinVictoria97.003rd
Anita Coutts School of DancingBallaratVictoria96.00Honourable Mention
Barbara Lynch Dance StudioBrunswickVictoria
Dance DiscoveryLalorVictoria
KC's School of DanceWarragulVictoria

Group NameSuburbStatePointsPlacing
Michelle Slater Performing Arts Studio Group AEssendonVictoria100.001st
Bev Palmer Dancers Group ASouth MorangVictoria99.002nd
Patrick Studios AustraliaWindsorVictoria98.003rd
The Kelly Gang Group BNorth MelbourneVictoria97.00Honourable Mention
MJ Dance StudioMt GambierSouth Australia97.00Honourable Mention
The Kelly Gang Group ANorth MelbourneVictoria97.00Honourable Mention
KC's School of DanceWarragulVictoria95.00Highly Commended
DancescapeNiddrieVictoria95.00Highly Commended
Thomas School of DanceBendigoVictoria
Isolation Performing Arts StudioTullamarineVictoria
Dance DiscoveryLalorVictoria
Kerry Moore School of BalletBallaratVictoria
Ballarat Ballet CentreBallaratVictoria
Barbara Lynch Dance StudioBrunswickVictoria
Anita Coutts School of DancingBallaratVictoria
Joanne O'Kelly School of DanceLangwarrinVictoria

Awarded to Emily Grimshaw, Rosanna Victoria

Awarded to Claudia-Rose Bell, Brighton Victoria

Awarded to Victoria Norris, Parkdale Victoria

Awarded to Alexandra Moore, Ballarat Victoria

Awarded to Shaelyn Hughes, Essendon North Victoria

Awarded to Aaron Lynch, Torquay Victoria

Awarded to Shae Egan, East Keilor Victoria

Awarded to Victoria Norris, Parkdale Victoria

Awarded to Kate Brandenburg, Wendouree Victoria

Awarded to Vanessa Jeffs, Mt Clear Victoria

Awarded to Michelle Slater Performing Arts Studio, Essendon Victoria