20th October, 1950
Group Name | Suburb | State | Points | Placing |
---|---|---|---|---|
Minerva Calisthenic College B Team | Melbourne | Victoria | 92.00 | 1st |
Clifton Calisthenic College Team 1 | Melbourne | Victoria | 90.00 | 2nd |
Clifton Calisthenic College Team 3 | Melbourne | Victoria | 89.00 | 3rd |
Clifton Calisthenic College Team 2 | Melbourne | Victoria | 88.00 | Honourable Mention |
Group Name | Suburb | State | Points | Placing |
---|---|---|---|---|
Clifton Calisthenic College Team 3 | Melbourne | Victoria | 93.00 | 1st |
Ormond Physical Culture College | Bentleigh | Victoria | 92.00 | 2nd |
CCC Association of South Australia A Team | Adelaide | South Australia | 90.00 | 3rd |
Clifton Calisthenic College Team 1 | Melbourne | Victoria | 88.00 | Honourable Mention |
Group Name | Suburb | State | Points | Placing |
---|---|---|---|---|
Ormond Physical Culture College | Bentleigh | Victoria | 92.00 | 1st |
CCC Association of South Australia B Team | Adelaide | South Australia | 90.00 | 2nd |
Karena College | Albert Park | Victoria | 89.00 | 3rd |
CCC Association of South Australia C Team | Adelaide | South Australia | 87.00 | Honourable Mention |
Group Name | Suburb | State | Points | Placing |
---|---|---|---|---|
Clifton Calisthenic College Team 1 | Melbourne | Victoria | 95.00 | 1st |
Karena College | Albert Park | Victoria | 92.00 | 2nd |
Clifton Calisthenic College Team 3 | Melbourne | Victoria | 91.00 | 3rd |
Glenola Calisthenic College | Ballarat | Victoria | 90.00 | Honourable Mention |
Group Name | Suburb | State | Points | Placing |
---|---|---|---|---|
Karena College | Albert Park | Victoria | 91.00 | 1st |
CCC Association of South Australia B Team | Adelaide | South Australia | 90.00 | 2nd |
CCC Association of South Australia C Team | Adelaide | South Australia | 84.00 | 3rd |
First Name | Surname | Suburb | State | Points | Placing |
---|---|---|---|---|---|
Barbara | Munton | Goodwood | South Australia | 96.00 | 1st |
Joan | Hazel | Carlton | Victoria | 95.00 | 2nd |
Joan | McLeod | Rose Park | South Australia | 94.00 | Equal 3rd |
Laurel | Shepherdson | Adelaide | South Australia | 94.00 | Equal 3rd |
Val | Olson | Northcote | Victoria | 91.00 | Honourable Mention |
Claire | Broadby | Melbourne | Victoria | 91.00 | Honourable Mention |
Group Name | Suburb | State | Points | Placing |
---|---|---|---|---|
CCC Association of South Australia A Team | Adelaide | South Australia | 85.00 | 1st |
CCC Association of South Australia B Team | Adelaide | South Australia | 83.00 | 2nd |
Group Name | Suburb | State | Points | Placing |
---|---|---|---|---|
CCC Association of South Australia B Team | Adelaide | South Australia | 90.00 | 1st |
Edwyn Physical Culture College | Melbourne | Victoria | 87.00 | 2nd |
CCC Association of South Australia A Team | Adelaide | South Australia | 86.00 | 3rd |
Group Name | Suburb | State | Points | Placing |
---|---|---|---|---|
CCC Association of South Australia C Team | Adelaide | South Australia | 92.00 | 1st |
CCC Association of South Australia B Team | Adelaide | South Australia | 91.00 | 2nd |
Glenola Calisthenic College Gold Team | Ballarat | Victoria | 90.00 | 3rd |
Glenola Calisthenic College Maroon Team | Ballarat | Victoria | 89.00 | Honourable Mention |
Group Name | Suburb | State | Points | Placing |
---|---|---|---|---|
Edwyn Physical Culture College | Melbourne | Victoria | 92.00 | 1st |
CCC Association of South Australia A Team | Adelaide | South Australia | 90.00 | 2nd |
Ormond Physical Culture College | Bentleigh | Victoria | 89.00 | 3rd |
Glenola Calisthenic College Gold Team | Ballarat | Victoria | 88.00 | Honourable Mention |
Group Name | Suburb | State | Points | Placing |
---|---|---|---|---|
CCC Association of South Australia A Team | Adelaide | South Australia | 93.00 | 1st |
Glenola Calisthenic College Gold Team | Ballarat | Victoria | 92.00 | 2nd |
Glenola Calisthenic College Maroon Team | Ballarat | Victoria | 91.00 | 3rd |
Ormond Physical Culture College | Bentleigh | Victoria | 88.00 | Honourable Mention |